مرکب‌خوانی و مرکب‌نوازی گروه نغمه صبا با صدای وحید تاج

سرویس هنر؛ بخش موسیقی:

مرکب‌خوانی و مرکب‌نوازی گروه نغمه صبا با صدای وحید تاج - تصویر 1

سی‌امین جشنواره موسیقی فجر

مرکب‌خوانی و مرکب‌نوازی گروه نغمه صبا با صدای وحید تاج

گروه موسیقی نغمه صبا به سرپرستی و خوانندگی وحید تاج که در بخش نسلی دیگر سی‌امین جشنواره بین المللی موسیقی روی صحنه رفت، مرکب خوانی و مرکب نوازی را اجرا کرد. این گروه موسیقی نغمه صبا سه‌شنبه 28 بهمن ساعت 20 در فرهنگسرای ارسباران روی صحنه رفت.

وحید تاج پیشتر درباره این اجرا گفته بود: «بخش نسلی دیگر جشنواره چند سال است که با تلاش‌های امیرعباس ستایشگر با کیفیت خوبی اجرا می‌شود و اتفاقا به نظرم یکی از اتفاقات جدی و برجسته جشنواره موسیقی فجر محسوب می‌شود.»

وی با اشاره به جدی‌بودن این بخش افزوده بود: هنرمندانی به این بخش راه پیدا می‌کنند که هم در کارشان جدی بوده و سطح کارشان حرفه‌ای است و به قول معروف افراد کاربلدی محسوب می‌شوند. به همین خاطر اجرا در کنار آنها را دوست داشتم و تمایل داشتم با آنها روی صحنه بروم. مضاف بر اینکه از حضور در این اجرا بیشتر در پی ارائه موسیقی ساز و آواز در کنسرت بودم. در اجرای جشنواره، تعداد تصنیف‌ها کمتر از ساز و آواز است و خبری از تصنیف‌های آنچنانی و عامه پسند نیست.»

وی این اجرا را شروعی تازه برای برخی فعالیت‌های خود دانست و افزود: فکر می‌کنم در عرصه اجرای موسیقی کلاسیک ایرانی شروع خوبی برای من باشد، کما اینکه در کنسرت‌های دیگرم هم چنین اجراهایی داشته‌ام و در بسیاری از از آنها مبنای اصلی بر ارائه ساز و آواز و همچنین تصنیف بوده

در گروه نغمه صبا وحید تاج (خواننده)، رضا خیری (نوازنده نی)، امیرحسین احمد خانی (نوازنده تار و سه تار) و مجید علیزاده (نوازنده تنبک) روی صحنه می‌روند.

اختصاصی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه