نوازنده ترکمنستانی از مردم اصفهان عذر خواهی کرد

سرویس هنربه نقل از موسیقی ایرانیان؛ بخش موسیقی:

سرپرست گروه کهن گفت: آق مراد چاریف از مردم اصفهان به دلیل غیبت در کنسرت عذرخواهی کرده و قول داده که در ماه نوامبر به ایران سفر کند و یک کنسرت اختصاصی برای مردم اصفهان برگزار کند.

کامیار فانیان، پیرامون غیبت آق مراد چاریف در کنسرت گروه “کهن” در روزهای دوشنبه و سه شنبه در هنرسرای خورشید، اظهار کرد: آق مراد چاریف، نوازنده ترکمنستانی در سه اجرای قبل گروه، در شهرهای کلاله، بندر ترکمن و گنبد حضور داشت، اما در این کنسرت نتوانست حاضر شود.

وی ادامه داد: یکی از دلایل غیبت آق مراد چاریف در کنسرت عمل جراحی او و دلیل دیگر سفر رییس جمهور ترکمنستان به آلمان بود که باید ایشان نیز به همراهی رییس جمهور در آن سفر شرکت می‌کرد .

سرپرست گروه کهن با بیان اینکه چاریف یک نوازنده دولتی است که برای دولت کار می‌کند، افزود: سفرهایی که چاریف به ایران داشت در زمان مرخصی ایشان بود و این کنسرت‌ها با هماهنگی دولت ترکمنستان نبوده و غیرقانونی محسوب می‌شود و حتی چاریف به همین دلیل در نشست‌های خبری حضور پیدا نمی‌کرد.

فانیان خاطر نشان کرد: آق مراد چاریف از مردم اصفهان عذرخواهی کرد و قول داده که در ماه نوامبر به ایران سفر کند و یک کنسرت اختصاصی برای مردم اصفهان برگزار خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه آق مراد چاریف استاد دو تار است، گفت: قرار بود که تنوع ریتمیک قطعات در این کنسرت وجود داشته باشد به غیر از قطعه اول ،قطعه دوم با شعری از فریدون مشیری یک ریتم 7تایی و ادواری داشت، قطعه سوم ریتم 5تایی با شعری از عراقی ، قطعه چهارم ریتم 26تایی و با شعری از عراقی، قطعه پنجم ریتم 10تایی با شعری از شاه نعمت الله ولی بود و قطعه آخر شعری سروده حافظ ایمانی که ریتم 6 تایی داشت.

سرپرست گروه کهن اظهار کرد: جاوید ابراهیم پور (نوزانده نی)، مهدی امامی (آواز)، آرش سعیدیان (نوازنده عود)، نبیل یوسف شراویدی (نوازنده دف)، سجاد منصوری (نوازنده تنبک) و کامیار فانیان (نوازنده سه تار) اعضای گروه در اجرای این کنسرت هستند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه