- صدای مناظر مخدوش - رونمایی می‌شود

سرویس هنر؛ بخش موسیقی:

نسخه شنیداری «صدای مناظر مخدوش» اثری از «مانی جعفرزاده» به همراه داستان و پارتیتور کامل این اثر 17 اردیبهشت‌ماه رونمایی می‌شود.

دی‌ماه سال 92 بود که مانی جعفرزاده -آهنگساز و مدرس موسیقی- کنسرت «صدای مناظر مخدوش» را در تالار رودکی اجرا کرد. کنسرت کلاسیکی که به قول خودش «دست و پا زدنی است ولو شکسته-بسته میان ادبیات و موسیقی. جستجویی و تقلایی برای یافتن ادامه‌ای شهری‌شده از سنت قصه‌گویی و نغمه‌پردازی توأمان که روزگاری بخشی جدایی‌ناپذیر از فرهنگ شنیداری مردم همه‌ی نقاط جهان بوده است.»

«صداى مناظر مخدوش» روایت داستانی در 11 تکه با حضور چهار نوازنده و دو راوی بود. رویا تیموریان و پریوش نظریه، بازیگران سینما و تلویزیون راوی این داستان بودند. اثری که جعفرزاده به عنوان آهنگساز، نویسنده و اجراگردان، آن را به همراه «على جعفرى پویان» (نوازنده‌ى ویلُن)، «سهراب برهمندى» (نوازنده‌ى ویُلا) در کنار دو هنرمند جوان و توانا «آتنا مستعان اشتیاقى» (نوازنده‌ى ویلنسل) و «گلنار شعارى» (نوازنده‌ى کلارینت) روی صحنه برد. بعد از آن بود که جعفرزاده تصمیم گرفت اولین کنسرتش را با ضبط استودیویی و انتشار دربازار موسیقی، ماندگار کند. حاصل تلاش‌های او قرار است به همت «علی صمدپور» در روز 17 اردیبهشت‌ماه از ساعت 16 در خانه «هنر خِرد» رونمایی شود.

«صدای مناظر مخدوش» بازگوکننده جهانِ شخصی «مانی جعفرزاده» است که بیش از ده سال به عنوان آهنگساز فیلم برای‌ آثار تصویری و نمایشی موسیقی نوشته و حالا با اجرای این قطعات خواسته تا قدمی تأثیرگذار در فرهنگ شنیداری مردم بردارد و کار روشنفکری کند. او آهنگسازی است که موسیقی را نزد استادان «وارطان سا‌هاکیان»، «فرهاد فخرالدینی»، «شاهین فرهت»، «شریف لطفی» و «احمد پژمان» آموخته؛ در تاریخ هنر شاگرد «آیدین آغداشلو» و در ادبیات شاگرد «رضا براهنی» بوده و دارای مدرک معادل دکترا از دانشگاه ترنیتی مالاگا (اسپانیا) است.

او همچنین سابقه تدریس در کنسرواتوار تهران (1385 تا 1387) و حضور پیوسته در دانشگاه تهران، دانشکده هنرهای زیبا و دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده هنر و معماری به عنوان استاد راهنما و داور پایان‌نامه در مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق‌لیسانس را هم در کارنامه‌ خود دارد.

جعفرزاده در فاصله سال‌های 1385 تا 1389 مجموعه‌ای مفصل به نام «صدای مناظر مخدوش» از کوارتت‌هایی با ترکیب‌های سازی متفاوت نوشت که فایل‌های صوتی آن فقط در سایت «ساوندکلاود» (soundcloud) منتشر شد، اما به مرحله چاپ نرسیدند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این مراسم به خانه «هنر خرد» به نشانی خیابان کریم‌خان، خیابان ویلا (نجات اللهی)، خیابان سپند شرقی، شماره‌ی 20، ساختمان 32، «گالری لاجوردی» مراجعه کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه